На шляху до дивовижної професії

У вас є бажання навчатися, проте, ви ніяк не оберете собі майбутню професію. З одного боку, цікаво освоїти серйозну науку, визнану у всьому світі. З іншого, як кожній молодій людині, хочеться чогось романтичного.
Мабуть, ви щиро здивуєтесь, дізнавшись про існування професії, яка поєднує ці, на перший погляд, несумісні бажання. Це професія природознавця.
Запитайте у студента навчально-наукового інституту природничих наук Черкаського національного університету, чи є йому коли нудитися. Однозначно, ви отримаєте заперечну відповідь.
Значну частину часу наші студенти працюють у лабораторіях з сучасним обладнанням, освоюючи новітні методи досліджень. Недаремно говорять, що наукою двадцять першого сторіччя є саме біологія. Існує велика імовірність того, що хтось із випускників інституту, озброєний отриманими на заняттях знаннями та навичками, зможе у недалекому майбутньому розв’язати проблему продовження життя. Здолає тяжкі недуги – безпліддя, алергію, рак, СНІД. Забезпечить якісними продуктами населення своєї країни.

І це можеш бути саме ти, абітурієнт нашого навчально-наукового інституту.
То де ж романтика, запитаєте ви? Звичайно, поліпшити життя людей чи навіть рятувати його – благородна справа. То виходить, студентські роки промайнуть саме в лабораторіях?
Ви відчуєте всю красу та незвичність обраної професії вже під час першої польової практики. Досвідчені викладачі допоможуть відкрити по-новому такий знайомий, здавалося б, світ. А коли ви побачите безкраї простори асканійського степу, дружно підніметеся на вершину Говерли, зустрінете ранок серед безлічі пролісків Холодного Яру, ви зрозумієте – ваша майбутня професія дійсно овіяна могутньою і чарівною поезією.
Сучасна біологія неможлива без хімії. Такими вже вони є, як рідні сестрички чи навіть близнюки. І знову ж таки, у нашому інституті ви зможете розвіяти міф, що хімія є нудною наукою. Ви поринете у світ квантів, неймовірних сполук, отримаєте нові речовини з незвичайними, чудернацькими властивостями, проникнете в таїну будови того, що нас оточує, що ми використовуємо у повсякденному житті.
Так, скажете ви, у студента-природничника життя насичене. Але як же відпочинок?
Коли ми згадували про відсутність у наших студентів самого поняття «нудьга», то мали на увазі не лише процес навчання. Зручні та затишні гуртожитки стають студентам справжньою домівкою. Любителів активного відпочинку чекають обладнані сучасними тренажерами спортивні зали та майданчики. Хочеш реалізувати хист до співу чи танців – вперед, є відповідні гуртки. А раз на рік настає свято, якого з нетерпінням чекає весь інститут – виїзд y Сокирно, з запашною юшкою, самостійно приготованою кашею, піснями під гітару...

Звичайно, сучасний світ прагматичний, а іноді навіть жорстокий. Та повірте, наші випускники можуть ефективно витримувати конкуренцію на ринку праці. Хто, як не природознавець, повністю розуміє значення поняття «боротьба за виживання». А підтвердженням цьому є колишні студенти ННІ природничих наук, яких можна зустріти у лабораторіях лікарень міста Черкаси
та області, санепідемстанції, підприємств «Юрія-Фарм» та «Черкаси фарм». Вони проведуть вас стежками Черкаського зоопарку, зроблять ретельні аналізи на базі лабораторії європейського рівня «Лабсервіс», допоможуть розкрити злочин у відділі криміналістики, організують екологічні акції у найвіддаленіших куточках області.
Ви все ще сумніваєтесь у реальності того, про що прочитали? Приєднуйтесь до дружної сім’ї студентів ННІ природничих наук і переконайтеся: попереду у вас п’ять років насиченого повноцінного життя!