2 листопада 2017 р. у ННІ природничих наук пройшов ознайомчий етап семінару-тренінгу, організованого в рамках співпраці ННІ природничих наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького з БО «Екологія-право-людина».

МБО «Екологія-Право-Людина» – ця еколого-правова організація, заснована у 1994 року як громадське об’єднання юристів та екологів, яке правовими методами захищає довкілля та екологічні права громадян в Україні та у всьому світі.

17-19 жовтня студенти-магістранти спеціальностей «Біологія» та «Хімія» Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, що спеціалізуються на лабораторному аналізі, стали учасниками Української лабораторної школи у м. Київ.

Українська лабораторна школа – це спеціалізовані майстер-класи на діючому обладнанні, що проходили у рамках X Міжнародної виставки LABComplEX «Аналітика. Лабораторія. Біотехнології. Hi-Tech».

Організаторами заходів є Національна академія медичних наук України, Лабораторна та метрологічна служби НАМН, міжінститутський Референтний лабораторний центр НАМН, Всеукраїнська Асоціація клінічної хімії та лабораторної медицини, ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України, компанія Laboratory Marketing Technology.

В Навчально-науковому інституті природничих наук дбають про те, щоб освіта була не лише якісною, а й відповідала вимогам сьогодення.

Невипадково в інституті протягом останніх років приділяється значна увага питанням біобезпеки та біоетики. Зокрема, студентам викладають цю дисципліну. Викладачі та студенти інституту в 2016 році брали участь у міжнародному проекті, який фінансувався Міністерством оборони Великої Британії і був присвячений питанням біобезпеки та біозахисту. Координує цю діяльність доцент кафедри біології та біохімії Тетяна Мельник.

Нещодавно Тетяна Олександрівна пройшла стажування з курсу «Лабораторна біобезпека та біозахист» у Центрі Лугара при Національному центрі контролю хвороб та публічного здоров’я Грузії.

Студенти-біологи й екологи у рамках виїзних занять з дисциплін «Озеленення населених пунктів» та «Рослинність України» відвідали парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва XVIII ст. – дендропарк «Олександрія» (м. Біла Церква).

Парк славиться чудовою комбінацією тінистих алей і відкритих галявин, неймовірних пейзажних груп і масивів деревних насаджень, історичними архітектурними спорудами, скульптурами та краєвидами з водоймами – ставками, озерами та тихою Россю.

Студенти оцінили гармонійність поєднання рослинності аборигенної флори вікової діброви з інтродуцентами з усього світу – ліріодендроном тюльпановим, сосною Веймутовою, церцисом канадським, гінкго дволопатевим, модриною польською, оксамитом амурським, ялівцем віргінським та багатьма іншими видами колекції парку.

Учасники поїздки вкотре пересвідчилися, що дослідження природи й професійне становлення може бути надзвичайно яскравим та цікавим.

Другий рік поспіль викладачі інституту природничих наук гостинно запрошують старшокласників, які цікавляться біологією, екологією та хімією, розширити свої знання з цих предметів.

Заняття безкоштовні, вони розпочнуться 21 жовтня 2017 року та будуть проходити щосуботи з 11 до 13 год. в аудиторіях ННІ природничих наук за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка №1, навчальний корпус №1, поверхи 6-8.

Програмою передбачено:

– лекції і практичні заняття викладачів з актуальних тем біологічного і хімічного спрямування у межах шкільної програми;

– можливість набуття нових навичок у роботі з сучасним лабораторним обладнанням;

– розширення своїх знань з біології та хімії;

– для зацікавлених – підбір наукового керівника та виконання роботи у рамках Малої академії наук.

Охочим відвідувати заняття необхідно надіслати заявку на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. У заявці необхідно вказати своє ім’я та прізвище, клас та назву школи, контактний телефон.

Додаткову інформацію Ви можете отримати за телефоном: 37-15-51.

Чекаємо Вас на перше заняття 21 жовтня об 11 год. в ауд. 626.

Ми готові поділитися з Вами своїми знаннями та відчинити для Вас двері в захопливий світ природничих наук!

Сторінка 1 із 121