Новини


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /var/www/virtual/ipn.univer.ck.ua/html/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

ЗАПРОШУЄМО УЧНІВ 11 КЛАСУ ДО УЧАСТІ В ОЛІМПІАДІ

 

З метою виявлення обдарованих вступників, надання їм допомоги у виборі професії, реалізації їх здібностей, залучення до здобуття вищої освіти Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького проводить Всеукраїнську олімпіаду закладу вищої освіти з біології, хімії, математики та фізики.

До участі в олімпіаді допускаються особи, які отримали повну загальну середню освіту, або є учнями випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів, або мають право на отримання документа про повну загальну середню освіту в 2020 році.

За результатами Олімпіади вступникам можуть бути нараховані додаткові бали (від 1 до 20) під час конкурсного відбору до ННІ природничих та аграрних наук Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

Бали за олімпіаду додаються до балів сертифікату ЗНО з одного з предметів.

Спеціальності та предмети олімпіади:

* 201 Агрономія – біологія, хімія або математика

* 014 «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)» – біологія, хімія або математика;

* 014 «Середня освіта (хімія)» – хімія, біологія або математика;

* 091 «Біологія» – біологія або хімія

* 101 «Екологія» – біологія або хімія

* 102 «Хімія» – хімія або математика

* 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» – математика або фізика

 

Олімпіада проходитиме у два тури – дистанційний і очний.

 

Етапи олімпіади:

* реєстрація учасників – до 20 квітня 2020;

* виконання завдань дистанційного туру – 16 березня – 20 квітня 2020; оприлюднення результатів – до  27 квітня 2020;

* очний тур буде проходити 16 і 17 травня 2020 (за графіком);

* оприлюднення результатів – до 25 травня 2020.

 

Реєстрація учасників олімпіади здійснюється за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdTRt8J49FS9aVgPi51-Dp7oQJXtMVsIQWa9u5k2Io6OkQOmA/viewform

Завдання дистанційного туру розміщено на сайті ЧНУ: https://cdu.edu.ua/informatsiya/abiturientam/vstup-2020/olimpiada-chnu-2020.html

 

Відповіді на завдання дистанційного туру слід надіслати одним із варіантів:

в електронному форматі на е-адресу відповідного предмета:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (біологія)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (математика)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (фізика)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (хімія)

у паперовому форматі за адресою:

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, бульвар Шевченка, 81, м. Черкаси, 18031 (з приміткою «Олімпіада»)

 

Більше інформації про Олімпіаду на сайті ЧНУ: https://cdu.edu.ua/informatsiya/abiturientam/vstup-2020/olimpiada-chnu-2020.html

 

Телефони приймальної комісії ЧНУ для довідок: (067) 83 09 612, (063) 80 32 971, (0472) 50 25 27

 

Всеукраїнська олімпіада Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького чекає на розумних і талановитих учнів!

 

 

%AM, %29 %496 %2020 %10:%січ.

Пробне тестування

Черкаський національний запрошує випускників шкіл на тренувальне тестування у форматі ЗНО з біології та хімії

 

 Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького проводить тестування у форматі ЗНО–2020 з хімії та біології. Тестування відбудуться:

з хімії – 9 лютого 2020 р. (неділя);

з біології – 23 лютого 2020 р. (неділя).

У тестуванні можуть взяти участь усі бажаючі, хто готується до проходження зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році. Тестування буде проводитись у корпусі №3 Черкаського національного університету за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 79. Тестування є безоплатним і розпочинаються об 11:00.

 

Особам, які виявили бажання взяти участь у тестуванні, необхідно:

 

  1. Зареєструватися на офіційному сайті Черкаського національного університету www.cdu.edu.ua (розділ «Ресурси» – АІС «Абітурієнт»). Особам, які реєструвалися раніше у АІС «Абітурієнт», реєструватися непотрібно (зайти у систему можна під своїм логіном та паролем).
  2. Після реєстрації зайти у АІС «Абітурієнт» під своїм логіном та паролем і обрати предмети, з яких Ви бажаєте виконати тест. Після цього Ви будете зареєстровані для проходження тестування з обраних предметів. Реєстрація на тестування починається 22 січня і завершується за два дні до дати його проведення з відповідного предмету.
  3. З’явитися для проходження тестування не пізніше, ніж за 20 хвилин до його початку (тестування розпочинається об 11.00). При собі потрібно мати ручку з пастою чорного кольору. Результати тестування будуть розміщені на персональних сторінках учасників тестування.

 

ННІ природничих та аграрних наук, навчально-методичний відділ

 

Телефон для довідок: (0472) 56-56-04

Протягом жовтня – грудня 2019 року при ННІ природничих та аграрних наук функціонувала хіміко-біологічна школа для старшокурсників. Щосуботи викладачі інституту проводили для учнів цікаві заняття з ботаніки, зоології, клітинної біології, генетики, екології, аналітичної, неорганічної та органічної хімії, а також з метрології.

Заняття охоплювали як теоретичний матеріал, так і практичні завдання. Учні мали можливість працювати з мікроскопами, різноманітними препаратами та зразками, проводити досліди в хімічних лабораторіях. Участь у заняттях хіміко-біологічної школи дозволила учням отримати нові знання та навички, які знадобляться як під час підготовки до ЗНО, так і для участі в роботі Малої академії наук, олімпіадах тощо.

Заняття хіміко-біологічної школи у ІІ семестрі розпочнуться у суботу 18 січня 2020 року.
Нагадаємо, що заняття є безкоштовними та проходять щосуботи на 11:00 в навчальному корпусі №1 (бульвар Шевченка, 81).

Професор Б. П. Мінаєв – Лідер науки України-2019

 

Міністерство освіти та науки України вручило кращим українським науковцям, ЗВО та науковим установами нагороди «Лідер науки України-2019. Web of Science Award».

У номінації «Топ-рецензент» нагороду отримав професор, завідувач кафедри хімії та наноматеріалознавства Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Борис Мінаєв.

Борис Пилипович на замовлення наукових видавництв уже багато років займається рецензуванням статей для всесвітньовідомих високорейтингових наукових журналів. Про це свідчать численні сертифікати, які український учений отримує від зарубіжних партнерів. Ця праця безкоштовна, але необхідна для розвитку науки і цінується редакціями журналів.

Зокрема, Борис Мінаєв постійно співпрацює з найбільшим у світі видавництвом наукової, технічної та медичної (NTM) літератури «Ельзевір» (Elsevier). Кілька років поспіль публікує та рецензує статті в цілій серії наукових видань цього видавництва. Лише для одного «Журналу молекулярної структури» ним за 3 роки було підготовлено 40 рецензій.

Загалом же за останні півтора-два роки  у системі «Publons» зареєстровано понад  300 рецензій авторства українського науковця.

− Я постійно співпрацюю з понад 50 журналами, які індексуються системою «Scopus». Здебільшого це журнали системи Elsevier, а також журнали Королівського хімічного товариства в Лондоні «Royal Chemiсal Society (RCS)», American Chemiсal Society (ACS)» та інші, − розповідає Борис Пилипович.

Всесвітні наукометричні системи аналізують роботу вчених і за підсумками відбувається оцінювання науковців по всьому світу. Ректор ЧНУ Олександр Черевко переконаний, що це ще раз підтверджує високий рівень української науки. Він привітав науковця ЧНУ з високою відзнакою, подякував за працю та обговорив з ним подальші плани, зокрема, міждисциплінарні підходи до досліджень, розробки в галузі медицини.

−     Борис Пилипович Мінаєв та його учні популяризують українську науку в світі. Саме завдяки їхнім досягненням Черкаський національний знають по всій Україні та за її межами, − наголошує ректор Олександр Черевко.

 

В інституті природничих та аграрних наук пройшов «Пікнік першокурсника»

 

19 вересня на навчально-науковій базі «Сокирно» першокурсників ННІ природничих та аграрних наук урочисто посвятили у студенти. Нарешті, новачки-першокурсники набули омріяного статусу — Студент!

Цього дня колектив інституту, разом з кураторами та студентами-старшокурсниками, урочисто приймав їх до студентського братства.

«Пікнік першокурсника» був організований дирекцією інституту, студентською радою та викладачем фізичної культури Ольгою Кисельовою. Захід традиційно розпочав директор ННІ природничих та аграрних наук Максим Гаврилюк вітальним словом та розповіддю про заповіді студентського життя. Протягом дня вирувала святкова і радісна атмосфера. З величезним азартом студенти робили веселу руханку, співали, танцювали, приймали участь у конкурсах і презентували свої таланти всьому інституту. Студенти старших курсів привітали першачків смачною кашею. З рук директора інституту першокурсники отримали перший атрибут студентського життя – залікові книжки.

Вітаємо першокурсників і бажаємо успішного, насиченого та результативного року!

 

ННІ природничих та аграрних наук

 

 

Сторінка 1 із 130

Чекаємо на Вас!

  • Адреса: м. Черкаси,18031, бульвар Шевченка, 81
  • навчальний корпус № 1, 6 поверх, каб. 616, 618
  • Телефон: (0472) 37-15-51
  • Електронна пошта: bio@cdu.edu.ua