Новини

ЗАПРОШУЄМО УЧНІВ 11 КЛАСУ ДО УЧАСТІ В ОЛІМПІАДІ

 

З метою виявлення обдарованих вступників, надання їм допомоги у виборі професії, реалізації їх здібностей, залучення до здобуття вищої освіти Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького проводить Всеукраїнську олімпіаду закладу вищої освіти з біології, хімії, математики та фізики.

До участі в олімпіаді допускаються особи, які отримали повну загальну середню освіту, або є учнями випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів, або мають право на отримання документа про повну загальну середню освіту в 2019 році.

За результатами Олімпіади вступникам можуть бути нараховані додаткові бали (від 1 до 20) під час конкурсного відбору до ННІ природничих та аграрних наук Черкаського національного університету. Бали нараховують при поданні документів за такими спеціальностями:

 

Спеціальність

Предмет олімпіади

014 «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)»

Біологія, хімія або математика

014 «Середня освіта (хімія)»

Хімія, біологія або математика

091 «Біологія»

Біологія або хімія

101 «Екологія»

Біологія або хімія

102 «Хімія»

Хімія або математика

152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка»

Математика або фізика

201 Агрономія

Біологія, хімія або математика

 

Олімпіада проходитиме у два тури – дистанційний і очний.

Етапи олімпіади:

* реєстрація учасників – до 18 квітня 2019

* виконання завдань дистанційного туру – 18 березня – 21 квітня 2019

* очний тур буде проходити 11 і 12 травня 2019 (за графіком)

* оприлюднення результатів – до 17 травня 2019.

 

Реєстрація учасників олімпіади здійснюється за посиланням:

: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnUhyfQavTerwXsjXZki73m-BTx2XnOHgYvPYRAyCi_9dyhg/viewform

Завдання дистанційного туру розміщено на сайті ЧНУ: http://www.cdu.edu.ua/informatsiya/abiturientam/vstup-2019/olimpiada-chnu-2019.html

 

Відповіді на завдання дистанційного туру слід надіслати одним із варіантів:

в електронному форматі на е-адресу відповідного предмета:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (біологія)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (математика)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (фізика)

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (хімія)

в паперовому форматі за адресою:

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, бульвар Шевченка, 81, м. Черкаси, 18031 (з приміткою «Олімпіада»)

 

Більше інформації про Олімпіаду на сайті ЧНУ: http://www.cdu.edu.ua/informatsiya/abiturientam/vstup-2019/olimpiada-chnu-2019.html

 

Всеукраїнська олімпіада Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького чекає на розумних і талановитих учнів!

 

 

%PM, %13 %642 %2019 %14:%бер.

ПЕРВОЦВІТ

СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ ІНСТИТУТУ БЕРУТЬ АКТИВНУ УЧАСТЬ В АКЦІЇ «ПЕРВОЦВІТ»

 

Уже 18-й рік поспіль студенти та викладачі Черкаського національного університету активно долучаються до охорони ранньоквітучих рослин. Основний акцент акції «Первоцвіт» – збереження рідкісної популяції підсніжника складчастого у Холодному Яру.

Студенти-екологи та біологи разом із викладачами виїжджають до місць зростання підсніжників. Там вони щоденно охороняють їх від зривання, викопування з цибулиною та витоптування у період цвітіння. Такий спосіб охорони показав свою ефективність. Адже активісти перешкоджають знищенню квітів, тому площа зростання та чисельність підсніжників у Холодному Яру поступово збільшуються.

Цього року акція стартувала на початку березня, з початком квітування підсніжників.

Більше розповідає директор ННІ природничих та аграрних наук Максим Гаврилюк:

— Ми плануємо три виїзди добровольців, які забезпечать постійне чергування в лісі протягом трьох тижнів. На сьогодні понад 40 студентів виявили бажання взяти участь у проведенні акції. Це дуже приємно, адже для студентів-екологів і біологів це досвід. У природних умовах ми знайомимо їх із ранньоквітучими ефемероїдами, особливостями протікання фенологічних фаз у рослин, проводимо спільні наукові дослідження. Також це можливість на практиці застосувати свої знання з екологічного права, заповідної справи, лісового господарства та інших навчальних дисциплін. До того ж студенти мають чудову можливість ознайомитися з історико-культурними пам’ятками Холодного Яру.

Завідувач кафедри біології, екології та агротехнологій Олександр Спрягайло додає:

– Акція «Первоцвіт» на території Черкаської області проходить комплексно. Так, екологічна інспекція спільно з патрульною поліцією проводять рейди щодо недопущення фактів зривання та продажу «червонокнижних» видів рослин на всій території області. Порушникам загрожує чималий штраф – від 340 до 3655 грн. Крім того додатково за кожну зірвану рослину передбачено компенсацію державі у розмірі 49 грн. В організації і проведенні акції суттєву допомогу нам надає ректорат та профспілкова організація Черкаського національного університету, Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», ДП «Кам’янське лісове господарство» та просто небайдужі громадяни. Хочеться наголосити, що акція «Первоцвіт» не обмежується лише охороною підсніжників. Серед ранньоквітучих рослин Черкащини до Червоної книги України також занесено підсніжник білосніжний, шафран сітчастий, брандушку різнобарвну. Дещо пізніше цвістимуть тюльпан дібровний, два види сон-трави, вовчі ягоди пахучі (боровик). Усі ці рослини заборонено зривати та продавати. Тож закликаю всіх любителів відпочинку на природі дбайливо й відповідально ставитись до первоцвітів.

 

Пропонуємо вашій увазі також переглянути відеосюжет про цьогорічну акцію «Первоцвіт»: https://www.youtube.com/watch?v=TsTBMJkrDzU

 

 

24 лютого 2019 року в Черкаському національному пройшло пробне тестування з біології для вступників. Усі бажаючі мали змогу безкоштовно спробувати свої сили у підготовці до ЗНО. Понад 140 учнів завітало до Черкаського національного з цією метою. Тестування було організовано ННІ природничих та аграрних наук спільно з навчально-методичним відділом.
Учасники тестування можуть ознайомитись із правильними відповідями на сайті нашого інституту за посиланням: https://ipn.cdu.edu.ua/…/abitur-menu/vidpovidi-zno-biolohiia. Результати також доступні на персональних сторінках усіх зареєстрованих учасників тестування.

Сподіваємося, пробне ЗНО допоможе вступникам успішно скласти ЗНО з біології та вступити за обраною спеціальністю.

ННІ природничих наук Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького організовує для вступників безкоштовне пробне тестування з біології.

Пробне тестування у форматі зовнішнього незалежного оцінювання з біології відбудеться 24 лютого, у неділю, об 11:00.

Тестування буде проводитись у корпусі № 3 Черкаського національного університету за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 79.

 

Особам, які виявили бажання взяти участь у тестуванні, необхідно:

  1. Зареєструватися на офіційному сайті Черкаського національного університету www.cdu.edu.ua (розділ «Ресурси» – «Сайти університету» – АІС «Абітурієнт»). Особам, які реєструвалися раніше в АІС «Абітурієнт», реєструватися не потрібно (зайти у систему можна під своїм логіном та паролем).
  2. Після реєстрації зайти в АІС «Абітурієнт» під своїм логіном та паролем і обрати предмет, з якого особа бажає пройти тестування (біологія). Реєстрація на тестування вже відкрита і завершується 21 лютого.
  3. З’явитися для проходження тестування не пізніше, ніж за 20 хвилин до його початку (тестування розпочинається об 11:00). При собі потрібно мати дві ручки з пастою чорного кольору.

 

Телефон для довідок: (0472)-56-56-04.

Завдяки ініціативі ННІ природничих наук в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького відкрито нову спеціальність – 201 «Агрономія» галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство». Відповідне рішення було прийнято Ліцензійною комісією Міністерства освіти і науки України 11 січня 2019 року.

Набір за освітнім ступенем бакалавра буде здійснюватися з липня 2019 року. Навчання можливе за денною та заочною формами. Ліцензований обсяг становить 50 осіб на один рік.

Перелік сертифікатів для вступу:

За державним замовленням та на контракт

* українська мова та література;

* біологія;

* хімія або математика

Тільки на контракт

* українська мова та література;

* історія України;

* біологія або математика.

 

Запрошуємо вступників на навчання!

Сторінка 1 із 129

Чекаємо на Вас!

  • Адреса: м. Черкаси,18031, бульвар Шевченка, 81
  • навчальний корпус № 1, 6 поверх, каб. 616, 618
  • Телефон: (0472) 37-15-51
  • Електронна пошта: bio@cdu.edu.ua