%PM, %26 %730 %2019 %16:%лист.

Професор Б. П. Мінаєв – Лідер науки України-2019

Міністерство освіти та науки України вручило кращим українським науковцям, ЗВО та науковим установами нагороди «Лідер науки України-2019. Web of Science Award».

У номінації «Топ-рецензент» нагороду отримав професор, завідувач кафедри хімії та наноматеріалознавства Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Борис Мінаєв.

Борис Пилипович на замовлення наукових видавництв уже багато років займається рецензуванням статей для всесвітньовідомих високорейтингових наукових журналів. Про це свідчать численні сертифікати, які український учений отримує від зарубіжних партнерів. Ця праця безкоштовна, але необхідна для розвитку науки і цінується редакціями журналів.

Зокрема, Борис Мінаєв постійно співпрацює з найбільшим у світі видавництвом наукової, технічної та медичної (NTM) літератури «Ельзевір» (Elsevier). Кілька років поспіль публікує та рецензує статті в цілій серії наукових видань цього видавництва. Лише для одного «Журналу молекулярної структури» ним за 3 роки було підготовлено 40 рецензій.

Загалом же за останні півтора-два роки  у системі «Publons» зареєстровано понад  300 рецензій авторства українського науковця.

− Я постійно співпрацюю з понад 50 журналами, які індексуються системою «Scopus». Здебільшого це журнали системи Elsevier, а також журнали Королівського хімічного товариства в Лондоні «Royal Chemiсal Society (RCS)», American Chemiсal Society (ACS)» та інші, − розповідає Борис Пилипович.

Всесвітні наукометричні системи аналізують роботу вчених і за підсумками відбувається оцінювання науковців по всьому світу. Ректор ЧНУ Олександр Черевко переконаний, що це ще раз підтверджує високий рівень української науки. Він привітав науковця ЧНУ з високою відзнакою, подякував за працю та обговорив з ним подальші плани, зокрема, міждисциплінарні підходи до досліджень, розробки в галузі медицини.

−     Борис Пилипович Мінаєв та його учні популяризують українську науку в світі. Саме завдяки їхнім досягненням Черкаський національний знають по всій Україні та за її межами, − наголошує ректор Олександр Черевко.