Екологія - наука майбутнього


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /var/www/virtual/ipn.univer.ck.ua/html/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

 

 

Сучасний світ дуже мінливий і потребує нашої постійної уваги. Для того, аби йти в ногу з часом, ми щодня маємо слідкувати за новинками науки й техніки, політики й економіки. Ми будуємо пристрої, здатні рухатися за межі Сонячної системи чи проникати всередину клітини, замінити людині її серце на штучне або викликати землетрус. Ми навчили автомобіль їздити без водія, а потужний комп’ютер можемо носити в кишені.

 

Проте використання технічних досягнень, на жаль, не завжди полегшує людині життя. Частішають урагани, засухи і повені. З’являються нові захворювання. Назавжди зникають види живих організмів, а іноді й цілі ландшафти. На фоні тривожних новин і повідомлень люди почуваються непевно й незахищено.

 

Як ніколи раніше, існує нагальна потреба формування і дотримання людиною правил взаємовідносин із Природою. Саме тому, абсолютно логічною і надзвичайно потрібною є діяльність екологів – людей, здатних повноцінно усвідомити рівень сучасних небезпек, всебічно їх дослідити, оцінити та запропонувати моделі поведінки суспільства і можливості виживання людства.

 

Справжньому екологу завжди знайдеться робота, адже для того, щоб рятувати Світ, необхідно добре розумітися на тому, як він влаштований. Щоденні дослідження і відкриття, яскраві враження і емоції, відчуття своєї потрібності і важливості чекають на всіх, хто ступив на цікавий і захопливий шлях природоохоронця. 

 

 

Олександр Васильович Спрягайло,
завідувач кафедри екології та агробіології,
кандидат біологічних наук, доцент

Чекаємо на Вас!

  • Адреса: м. Черкаси,18031, бульвар Шевченка, 81
  • навчальний корпус № 1, 6 поверх, каб. 616, 618
  • Телефон: (0472) 37-15-51
  • Електронна пошта: bio@cdu.edu.ua