Навчальні та виробничі практики

Історія кафедри 

Склад кафедри

Наукова діяльність

Нагороди та відзнаки 

Дисципліни кафедри

Навч. та вироб. практики

Виїзні заняття

Публікації викладачів

Відгуки студентів

Відгуки випускників

Працевлаштування випускників

Навчальні практики є пріоритетним напрямком щодо формування фахових умінь майбутніх екологів. На практиці студенти не лише поглиблюють і розширюють теоретичні знання, а й вчаться застосовувати їх у професійних ситуаціях та мають можливість усвідомити особисту причетність до екологічних проблем і відповідальність за наслідки власної діяльності. 

На першому курсі студенти-екологи проходять загально-екологічну навчальну практику, яка базується на комплексному вивченні компонентів довкілля та аналізі їх стану. Екскурсії та польові дослідження проводяться у ботанічному саду Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Черкаському міському зоопарку, на березі Кременчуцького водосховища, в околицях міста Черкаси, урочищі «Холодний Яр». 

            

Базою для проведення ландшафтно-екологічної практики на другому курсі є Карпатський національний природний парк, на території якого студенти досліджують компоненти ландшафту: гірські породи, кліматичні та гідрологічні умови, ґрунти, рослинний та тваринний світ, а також аналізують умови і закономірності виникнення та динаміки екологічних ситуацій у межах окремих природно-територіальних комплексів.  

                                                     

Виробнича практика студентів третього та четвертого курсів проводиться на підприємствах міста й області та в управлінських установах у галузі екології. Студенти ознайомлюються зі структурою підприємства і технологією виробництва, природоохоронним обладнанням, вивчають технологічну та нормативну документацію, набувають практичних навичок на робочому місці. 

                             

Під час науково-виробничої практики на 1 курсі магістратури студенти ознайомлюються з основними напрямками діяльності науково-дослідної чи управлінської установи в галузі екології й охорони навколишнього середовища, системою організації та проведення наукових досліджень в умовах наукових відділів і виробничих лабораторій, виконують самостійне наукове дослідження.  

Науково-педагогічна практика у магістрантів проводиться з метою закріплення та вдосконалення базових професійно значущих умінь і формування навичок, які необхідні при виконанні функцій викладача вищого навчального закладу.  

                                           

Навчальні і виробничі практики надають студентам-екологам можливість розкрити свої творчі здібності під час виконання практичних завдань, відчути корисність отриманих результатів, зануритись в атмосферу співробітництва та партнерства.

 

 

 

Чекаємо на Вас!

  • Адреса: м. Черкаси,18031, бульвар Шевченка, 81
  • навчальний корпус № 1, 6 поверх, каб. 616, 618
  • Телефон: (0472) 37-15-51
  • Електронна пошта: bio@cdu.edu.ua