Відгуки випускників

Історія кафедри 

Склад кафедри

Наукова діяльність

Нагороди та відзнаки 

Дисципліни кафедри

Навч. та вироб. практики

Виїзні заняття

Публікації викладачів

Відгуки студентів

Відгуки випускників

Працевлаштування випускників

Пам'ять, мабуть одна з найдивовижніших можливостей, якою наділена людина, адже саме спогади можуть перенести нас в той період, який називається «студентські роки». Чому саме «студентські роки?» – та тому, що це один з найяскравіших, дорогих і енергійних періодів в житті кожного з нас!
Особисто для мене біологічний факультет, який пізніше став частиною Інституту природничих наук Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького – це п’ять років життя, які невід’ємно закарбувалися в моїй пам’яті.
Адже тут було все: злети і падіння, труднощі і успіх. Але як ми знаємо, в хвилини вищої напруги найпомітніше зростає людина, тому таким хвилинам ми завдячуємо найбільше. Мабуть завдяки саме своїй спеціальності «Екологія та охорона навколишнього середовища», чи скоріше викладацькому складу як своєї кафедри «Екології та агробіології», так і інших ми бачили і дізнавалися стільки, що протягом всього життя буде що згадувати і застосовувати як на трудовій ниві, так і в повсякденні. Завдяки отриманим знанням ми  стали різносторонньо обізнаними, грамотними фахівцями.
На даний момент я працюю в Державній інспекції сільського господарства в Черкаській області, хоча, навіть і не важливо, хто і де працює. Важливо те, якими ми стали, чи можемо ми любити когось, якщо не любимо себе, адже якби було так – навколишнє середовище не потрібно було б охороняти! Але ми різні, тому життя продовжується...
Насправді можна написати цілу повість про навчання в університеті, але, як кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути, а краще пережити!

Василь Курінний, випуск 2009 р.

 

Шановні абітурієнти!
Вас чекають неповторні 5 років навчання в ННІ Природничих наук. Гарні і професійні викладачі, безліч неповторних і незабутніх подорожей, екскурсії в різні ботанічні сади, дендропарк "Софіївка", а найчудовіше – поїздка в Карпати.
Після закінчення нашого інституту в 2010 році я працюю в Київському Інституті захисту рослин на посаді провідного фахівця з екології.

Оксана Гаманова

 

Моє навчання в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького проходило весело та цікаво. А про наш  Інститут природничих наук можна згадувати досить довго і тільки позитивно. Тут я знайшла нових друзів, познайомилася з цікавими людьми. Викладання предметів – на високому рівні, у кожного з викладачів свій підхід, власне бачення предмета. На кафедрі завжди раді бачити студентів, а найголовніше – з розумінням ставляться до них.
Наш інститут – один з найяскравіших в університеті. Найцікавіше, що згадується – це польові практики. Особливі враження від акції захисту підсніжників в Холодному Яру (беру в ній участь і після закінчення навчання). Як же не згадати наш ботанічний сад! Хоча й доводилось там попрацювати, але це відбувалося із задоволенням та й більше часу проводили в компанії своєї групи.
Я жодного разу не пожалкувала, що здобувала освіту в цьому університеті, а саме в Інституті природничих наук.
Нині працюю в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації на посаді головного спеціаліста відділу землеробства.

Анна Бакай (Прокопюк)

 

Я – випускниця Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, і я цим пишаюся. Університет став для мене колискою пізнання і саморозвитку, а викладачі – науковою родиною. Приємно згадувати студентські роки, той перший досвід дорослішання. У період навчання ми мали змогу відчути себе не просто студентами, а й справжніми екологами, колективом природоохоронців та дослідників. Ми учились не лише у розрізі комплексу необхідних дисциплін, а й у контексті майбутньої професії. І все це завдяки колективу наших наставників, які організовували найрізноманітніші практики, екологічні акції, волонтерські заходи.
Пригадується, коли вперше відчула себе екологом. Неймовірна гордість за обрану мною професію зросла саме завдяки участі у екологічній акції «Первоцвіти» щодо збереження підсніжника складчастого в урочищі «Холодний Яр», яку організовує кафедра екології та агробіології вже багато років. Саме тоді, сидячи біля багаття у колективі викладачів та майбутніх екологів, відчула що таке екологічний патріотизм, покликання.
У період навчання збулася одна із моїх найбажаніших мрій – відвідати Карпати. Це була не звичайна подорож, це була екологічна школа, перенесення у світ Природи, можливість доторкнутися до неї, відчути всю ту відповідальність прородоохоронця, спробувати себе у ролі справжнього дослідника. Не менш цікавою була практика у Канівському природному заповіднику, Асканії-Новій, дендропарку «Софіївка». Такий досвід дає можливість професійного розвитку, розширення власного кругозору.
Університет – то перша сходинка у формуванні справжньої особистості, перша спроба жити наповну. Пройшло вже три роки після мого випуску, та я завжди можу звернутися за порадою до своїх викладачів, наставників, які зробили з мене Еколога. І за це я вдячна над усе.

Ольга Галушко,
аспірант Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка, м. Київ

 

Доброго дня усім, хто хоче почути правдиве враження від навчання в ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, а саме в ННІ Природничих наук. Ми всі неодноразово чули вираз, що все пізнається в порівнянні, тоді ми можемо по-іншому дивитись на речі.
Протягом 5 років свого навчання я встигла здобути дві спеціальності – з 2009 року по 2013 бакалавр екології, організатор природокористування, а з 2013-2014 рр. – фахівець в сфері якості, стандартизації і сертифікації.
Дуже рада, що перші чотири роки навчання я навчалася саме на кафедрі екології та агробіології. Я вдячна Богу за можливість навчатись саме тут, адже і високий рівень викладання, і професійне відношення викладачів до своєї справи забезпечили мені ґрунтовні знання. Найважливішим для мене є те, що наші викладачі є не лише фахівцями з високими науковими званнями і досягненнями, а й просто добрими українськими людьми, а бути людиною – це найкраще звання. Я вдячна всім викладачам моєї кафедри за все!
Тому дослухайтесь до моїх порад – ідіть навчатися в ННІ природничих наук!

Алла Устенко, випускниця 2014 року.

 

Хочу висловити свої думки з приводу того, чи варто обрати ННІ природничих наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького для подальшого навчання. Я вважаю: однозначно – так. Адже за ті 5 років, що мені довелося провести в стінах ЧНУ на біологічному факультеті, нам, студентам, довелося дуже багато чого вивчити, дослідити, освоїти. Окремо хотілося б відзначити виробничі практики, поїздки в Карпати та Крим, відпочинок в Сокирно, спортивні змагання за факультет та концерти самодіяльності. Усе це в комплексі дало мені змогу сформуватися як особистості, розвинути різноманітні навички, розширити коло знайомств. Хотілося б подякувати викладачам за індивідуальний підхід та широку базу знань, яку вони нам передали.

Костянтин Саєнко,
начальник відділу дозвільної системи
управління державного нагляду
Державної фітосанітарної інспекції Черкаської області

Чекаємо на Вас!

  • Адреса: м. Черкаси,18031, бульвар Шевченка, 81
  • навчальний корпус № 1, 6 поверх, каб. 616, 618
  • Телефон: (0472) 37-15-51
  • Електронна пошта: bio@cdu.edu.ua