Підрозділи

Кристалохімія 

Викладач: к.х.н., доц. Бойко В. І.

    Пам'ятаєте як в царстві Снігової королеви Кай зачаровано милувався прекрасними кристалами льоду? В чому секрет дивовижної краси природних мінералів? Чому речовини, що мають однаковий хімічний склад, як наприклад алмаз і графіт, володіють діаметрально протилежними властивостями?
    Принципи побудови внутрішньої структури кристалів мають свої закони і правила. Оволодівши ними, ви навчитеся передбачати твердість речовин, їх колір, температури кипіння і плавлення, розчинність у воді, крихкі вони чи пластичні.
    Для виробництва сучасної комп’ютерної техніки, гайджетів, томографів та різноманітної наукової та виробничої апаратури зараз необхідно одержувати непросто надчисті нанотехнологічні матеріали, а й матеріали з ідеальною кристалічною граткою. Все це і вивчає наука «Кристалохімія».
    Завданням вивчення предмету є засвоєння основних понять кристалохімії, законів геометричної кристалографії, симетрії кристалічних багатогранників і простих форм. При вивченні курсу студенти вивчають принципи побудови кристалу, основні типи кристалічних граток, види симетрії кристалів та методи дослідження внутрішньої будови кристалів.
    Курс «Кристалохімія» забезпечує формування наступних практичних навичок: вміння будувати стехіографічні проекції кристалів та визначати символи граней; встановлювати взаємозв’язок між внутрішньою будовою кристалів та фізико-хімічними властивостями реальних кристалічних речовин.

     Заняття проводяться в ауд. 721 Допомагає готувати практикум та проводити лабораторні роботи ст. лаборант Костелецька Л. Г.

 

 

Чекаємо на Вас!

  • Адреса: м. Черкаси,18031, бульвар Шевченка, 81
  • навчальний корпус № 1, 6 поверх, каб. 616, 618
  • Телефон: (0472) 37-15-51
  • Електронна пошта: bio@cdu.edu.ua