Хімія навколишнього середовища

Метою викладання  навчальної дисципліни за вибором Хімія навколишнього середовища є ознайомлення студентів із застосуванням методів сучасної аналітичної хімії в аналізі природних об”єктів, проблемами та перспективами розвитку науки у цьому напрямі.

Основними завданнями вивчення дисципліни є ознайомлення студентів з використанням досягнень сучасної аналітичної хімії для розвитку методів дослідження стану довкілля, основними етапами проведення аналітичного дослідження, особливостями різних методів визначення хімічних інгредієнтів в об’єктах навколишнього середовища, формування вмінь і навичок проведення лабораторного аналізу різних природних об єктів та оцінки екологічного стану досліджуваного об’єкту з точки зору хіміка.

Студент повинний знати: теоретичні основи хімії довкілля;  основні хімічні інгредієнти об’єктів навколишнього середовища; загальну схему і етапи аналізу об’єктів довкілля; основні показники екологічного стану навколишнього середовища; теоретичні основи, області використання різноманітних методів в аналізі об’єктів навколишнього середовища; роль хімічної науки у підтриманні сталості складу біогеосфери; переваги і недоліки кожного методу при вирішенні певних завдань екологічного моніторингу; досягнення вітчизняних і зарубіжних вчених в області  аналізу об’єктів навколишнього середовища.

Інші матеріали: « Хімічна екологія