Погребняк Олег Степанович

Кандидат хімічних наук, доцент кафедри хімії та наноматеріалознавства
18031, м. Черкаси, бул. Шевченка 81, навчальний корпус № 1
роб.тел.:   +380 (472) 35-74-46

Народився 3 липня 1969 року у м. Сміла. В 1986 році закінчив Смілянську середню школу № 10. З 1987 по 1989 рік проходив службу в армії. В 1990 році вступив на підготовче відділення природничого факультету Черкаського педагогічного інституту (ЧПІ). У 1995 році закінчив повний курс природничого факультету ЧПІ за спеціальністю "Біологія та хімія", отримавши диплом з відзнакою. В цьому ж році був прийнятий на роботу старшим лаборантом кафедри загальної та неорганічної хімії при Черкаському педінституті.
    З 2002 року зарахований на посаду викладача кафедри загальної та неорганічної хімії Черкаського національного університету (ЧНУ).      За час роботи на кафедрі проводив лабораторні та практичні заняття з курсів аналітичної, фізичної, колоїдної хімії та хімічної технології.
    З жовтня 2007 року навчався в цільовій аспірантурі при кафедрі загальної та неорганічної хімії хімічного факультету ЧНУ ім. Богдана Хмельницького. Науковий керівник - доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри аналітичної хімії КНУ Запорожець Ольга Антонівна. З жовтня 2010 року працював на посаді викладача кафедри хімії ЧНУ, а з вересня 2011 року переведений на посаду старшого викладача тієї ж кафедри.
    В 2010 році закінчив аспірантуру за спеціальністю «Аналітична хімія», а в травні 2013 року в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата хімічних наук на тему "Спектрофотометричне визначення хлоратів(І), броматів(V) та йодатів(V) N,N-діетиланіліном". Має патент України на винахід, автор понад 20 наукових статей та 5 навчально-методичних посібників.
    Читає лекції та проводить практичні заняття з навчальних дисциплін: аналітична хімія (фізико-хімічні методи), фізична хімія, сучасна теорія розчинів, спектрофотометрія, координаційна хімія та аналітичний контроль забруднення довкілля.
    Приймає участь у підготовці до олімпіад різного рівня обдарованих школярів. Серед них 2 переможці Всеукраїнської олімпіади з хімії та більше 20 призерів олімпіад різних рівнів.
    Активно займається науковими дослідженнями в галузі аналітичної хімії, а саме  − спектрофотометричне визначення різноманітних об’єктів навколишнього середовища. Регулярно друкує наукові праці в провідних фахових вітчизняних та зарубіжних журналах, бере участь у міжнародних та  Всеукраїнських наукових конференціях. Є автором понад 20 наукових праць.

Найвагоміші з них:

1. Запорожець О. А. Спектрофотометричне визначення броматів(V) N,N-діетиланіліном / О. А. Запорожець, О. С. Погребняк, М. М. Візір // Методы и объекты химического анализа. – 2009. – Т. 4, № 1. – С. 48–55.
2.
Запорожець О. А. Спектрофотометричне визначення йодатів у кухонній солі N,N-діетиланіліном / О. А. Запорожець, О. С. Погребняк, М. М. Візір // Вопросы химии и химической технологи. – 2009. – № 6. – С. 77–83.
3.  Запорожец О. А. Спектрофотометрическое определение гипохлорита с N,N-диэтиланилином / О. А. Запорожец, О. С. Погребняк, Н. Н. Визир // Химия и технология воды. – 2011. – Т. 33, № 1. – С. 53–62.
4.  Pogrebniak O. N,N-Diethylaniline − the selective reagent for ClO, BrO3 and IO3 determination in water and foods / O. Pogrebniak, S. Bondarchuk, O. Zaporozhets // The 6-th joint scientific conference in chemistry Kyiv national Taras Shevchenko University and Paule Sabatier University (Toulouse). – Toulouse, 2011. − P. 68.
5.
Запорожец О. А. Спектрофотометрическое определение оксогалогенидов N,N-диэтиланилином / О. А. Запорожец, О. С. Погребняк, Н. Н. Визир // Журн. аналит. химии. – 2012. – Т. 67, № 8. – С. 770−776.
6. Запорожец О. А. Кольорометричне та візуальне тест-визначення хлоратів(І) N,N-діетиланіліном / О. А. Запорожец, О. С. Погребняк // Вісн. Черк. Унів. Серія Хім. Науки. – 2013. − Т. 267, № 14. – С. 96–102.
7.
Погребняк О. С. Спектрофотометрическое определение периодата N,N-диэтиланилином / О. С. Погребняк // Вісн. Черк. Унів. Серія Хім. Науки. – 2014. − Т. 307, № 14. – С. 3–8.
8. Погребняк О. С. Спектрофотометричне визначення тіоціанатів N,N,N',N'-тетраетилбензидином / О. С. Погребняк // Вісн. Київського унів. Серія "Хімія". – 2015. – Вип. 1 (51). – С. 36–39.
9. Запорожец О. А. Косвенное спектрофотометрическое определение сульфидов с N,N-диэтиланилином / О. А. Запорожец, О. С. Погребняк, А. С. Паустовская // Химия и технология воды. – 2015. – Т. 37, № 6. – С. 526–536.
10.
Патент України № 110264, МПК 51 G01J 3/00. Спосіб спектрофотометричного визначення сульфіду в розчинах / О. А. Запорожець, О. С. Погребняк – № а 2014 04052; заявл. 16.04.14; опубл. 10.12.15, Бюл. № 23. – 9 с.