Зоологічний музей


Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sigpro has a deprecated constructor in /var/www/virtual/ipn.univer.ck.ua/html/plugins/content/jw_sigpro/jw_sigpro.php on line 19

Зоологічний музей заснований в 30-х роках ХХ століття. Після звільнення міста Черкаси, навесні 1944 року, проведено відновлювальні роботи експозиції музею. Під керівництвом доцента Орлова П. П., який очолював орнітологічний напрям досліджень, було проведено відновлення вже існуючих та створення нових зоологічних колекцій. Значний внесок у розширення, поповнення та збереження експозиційного фонду музею зроблено у період 50-90 років ХХ століття Кузнєцовим Д. І., Самарським С. Л., Дудником О. М., Козловою А. З., Нікітченко Н. Т., Горбенко А. С.. Зараз зоологічний музей підпорядкований кафедрі біології та біохімії ННІ природничих наук (зав. кафедри професор Боєчко Ф. Ф.).

Загальна площа музею – 78,3 м2. В експозиції є два відділи – безхребетні і хребетні тварини. На сьогодні у музеї понад 900 ексконатів, з яких біля 800 формують експозицію. У свою чергу експозиція музею представлена наступним чином: безхребетні тварини – 80, ентомологічні колекції – 480, представники іхтіофауни – 60, земноводні та плазуни – 10, представники орнітофауни – 90, молюски – 60 , ссавці – 30 експонатів.

Серед представленої експозиції музею є досить цінні експонати, які були виготовлені на початку ХХ століття і збережені у відмінному стані до сьогодні, це: качконіс, летючий собака, панцирник. У ентоломогічній експозиції музею, яка є найбільшою,  представлені як рідкісні види комах, так і найпоширеніші шкідники сільського та лісового господарства. Орнітологічна колекція охоплює понад 60 видів птахів. 

Експозиція та окремі експонати зоологічної колекції використовуються у проведені лабораторних робіт і практикумів із зоології безхребетних та хребетних тварин, практикумів зі спецкурсів: орнітологія, теріологія, етологія, батрахогерпетологія, зоогеографія, екологія, тощо. Працівниками кафедри біології та біохімії протягом останніх років ведуться роботи з поповнення і систематизації фондів, у результаті чого колекції збагатилися більше ніж на 300 експонатів. 

Зоологічний музей є центром екологічної просвіти студентів і учнів нашого університету та інших навчальних закладів міста та області. На базі колекцій музею ведеться підготовка дипломних робіт студентів вузу та наукових досліджень учнів. Систематично проводяться екскурсії, навчальні заняття, засідання зоологічного клубу ННІ природничих наук, підготовчі тренінги студентів та учнів до участі в олімпіадах з біології та екології.

Чекаємо на Вас!

  • Адреса: м. Черкаси,18031, бульвар Шевченка, 81
  • навчальний корпус № 1, 6 поверх, каб. 616, 618
  • Телефон: (0472) 37-15-51
  • Електронна пошта: bio@cdu.edu.ua