Черкаський національний університет — ініціатор створення нового національного парку!

Одним із перших документів, які Президент підписав у 2022 році, став Указ №2/2022 про створення національного природного парку «Холодний Яр»!

Ідея створення такого об’єкту в Холодному Яру обговорювалась науковцями ще з другої половини ХХ століття. Проте, лише після подання клопотання ректора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександра Черевка у 2014 році (лист №1338/01-11 від 18.09.2014 р.) про створення на території Холодноярського лісового масиву національного природного парку «Холодний Яр», почалася найактивніша фаза цього процесу.

Науковці університету, у т.ч. ННІ природничих та аграрних наук, взяли участь у сотнях зустрічей, нарад, семінарів, круглих столів, обговорень, дискусій, поїздок! І все — заради того, аби надати перлині української природи, історії й культури належного статусу, ефективно і комплексно охороняти унікальні цінності Холодного Яру.

ЧНУ має тривалу історію найрізноманітніших контактів із Холодним Яром: від наукових досліджень флори і фауни й виявлення історичних артефактів до проведення навчальних природничих і археологічних практик студентів; від опису етнологічних родзинок регіону до понад 20-річної охорони популяції підсніжника складчастого.

Цю подію чекали і наближували дуже багато людей. Найтепліші слова подяки їм та вітання всьому біолого-еколого-історичному товариству!