При кафедрі функціонують дві науково-дослідні лабораторії, що займаються широким колом питань в галузі хімії.
Науково-дослідна лабораторія квантової хімії і наноматеріалознавства
Загальна тематика досліджень: "Теоретичні аспекти будови та фізико-хімічних властивостей нових матеріалів для нанофотоніки, органічних світловипромінюючих пристроїв та наномедицини" (керівник д.х.н., проф. Мінаєв Б. П.).
Напрями досліджень: аналіз електронної будови напівпровідникових та спектральних властивостей гетероциркуленів; молекулярний дизайн одно- та двовимірних полімерів на основі гетероциркуленів різних топологій методом теорії функціоналу густини; реакційна здатність N-сульфініланілінів та їх схильність до циклоприєднання; теоретичне дослідження міжмолекулярних взаємодій та спектральних властивостей катинонів.
Поставлені завдання. Дослідити електронну будову нових гетероциркуленів, їх ароматичність на основі магнітного критерію ароматичності як фундаментальної характеристики їх електронної структури; провести квантово-хімічне моделювання одно- (1D) і двовимірних (2D) полімерів на основі тетратіа[8]циркулену і тетраселена[8]циркулену з різними топологіями та дослідити їх структурні, спектральні і напівпровідникові властивості; пояснити реакційну здатність N-сульфініланілінів та їх схильність до циклоприєднання; дослідити міжмолекулярні взаємодії у кристалічних упаковках 4-метилметкатинону та його ізомерів за методом аналізу поверхні Гіршфельда та за методом Бейдера та вплив міжмолекулярних взаємодій на спектральні властивості.
Практична та теоретична цінність одержаних результатів: Встановлено структуру та спектральні і ароматичні властивості вперше синтезованого [9]циркулену, а також першого тетрагідродіаза-тетраокса[10]циркулену, що є фундаментальним досягненням органічної хімії. Доведено вклад радіаленової резонансної структури в π-систему [9]циркулену та паратропного кільцевого струму. DFT-розрахунки підтверджують експериментальні спостереження. Результати досліджень оприлюднені у високорейтингових журналах першого квартилю, впроваджені в навчальний процес.
Науково-дослідна лабораторія електрохімії
Загальна тематика дослідження: "Синтез та фізико-хімічні дослідження наноструктурних матеріалів та об’єктів навколишнього середовища".
Напрями дослідження: Електрохімічні дослідження водних розчинів амінокислот та дикарбонових кислот. Спектрофотометричні дослідження з метою вилучення, концентрування та визначення аналітів аніонної природи.
Керівник теми: к.х.н., доцент кафедри хімії та наноматеріалознавства ЧНУ імені Богдана Хмельницького Шевченко О.П.
Виконавці (к.х.н., доценти кафедри хімії та наноматеріалознавства ЧНУ імені Богдана Хмельницького Лут О.А., Погребняк О. С., Шафорост Ю.А., д.х.н., професор, старший науковий співробітник кафедри фізичної та колоїдної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Аксіментьєва О.І.).
Поставлені завдання: Дослідження електрохімічної поведінки тирозину на платиновому аноді у кислому середовищі з різним значенням рН на фоні ацетатного буферного розчину, встановлення механізму на основі аналізу вольтамперних кривих, квантово-хімічних розрахунків та основних кінетичних характеристик досліджуваного процесу. Дослідження електропровідності водних розчинів гліцину, лізину та аспарагінової кислоти та розчинів бікарбованих кислот. Можливість спектрофотометричного визначення ацетатів 4-тіоціано-N,N-диметиланіліном у різноманітних об’єктах. Cинтез та дослідженнz властивостей високотемпературних надпровідних сполук. Cпосіб безвідходної переробки цинквмісного шламу виробництва віскозного волокна.
Практична цінність одержаних результатів: Встановлення електрохімічної поведінки, фізико-хімічних властивостей та проведення кількісних та якісних визначень методами рентгенівської флуоресцентної спектроскопії, спектрофотометрії досліджуваних об’єктів та проведення відповідних квантово-хімічних розрахунків. Впровадження результатів: в навчальний процес студентів кафедри хімії та наноматеріалознавства, виконання бакалаврських та дипломних робіт; розроблення та виконання лабораторних робіт з курсу "Фізична хімія".