Студентське самоврядування - важливий фактор розвитку якісної освіти !!!


Велика увага викладачів і студентів ННІ природничих та аграрних наук приділяється волонтерській роботі, участі студентів у благочинних акціях.

Волонтерська робота допомагає усвідомити, що кожен спроможний побудувати своє власне життя, бачити проблеми інших, не чекати допомоги від когось, а брати відповідальність за своє життя і бути готовим до соціальної взаємодії, сформувати свідомість молоді про людські цінності милосердя, добра, що відповідає цілям Сталого розвитку України на локальному рівні.

Починаючи з 2002 року колектив та студенти ННІ природничих та аграрних наук здійснюють охорону популяції підсніжника складчастого в лісовому масиві Холодний Яр. Для цього виду це єдине місце зростання в континентальній частині України, найближчі популяції розташовані в Криму. Тому збереження підсніжника в Холодному Яру є надзвичайно важливим.

Завдяки багаторічній охороні чисельність та площа зростання цих первоцвітів збільшилася і в цьому, безумовно, заслуга біологів, екологів та агрономів інститу.

Щороку групи студентів ННІ природничих наук на чолі з викладачами здійснюють цілодобове чергування на місцях зростання підсніжника складчастого. У вихідні дні ці місця відвідує декілька тисяч любителів природи, які приїжджають помилуватися білосніжними квітами.

Для студентів ННІ природничих та аграрних наук це досвід. У природних умовах ми знайомимо їх із ранньоквітучими ефемероїдами, особливостями протікання фенологічних фаз у рослин, проводимо спільні наукові дослідження. Також це можливість на практиці застосувати свої знання з екологічного права, заповідної справи, лісового господарства та інших навчальних дисциплін. До того ж студенти мають чудову можливість ознайомитися з історико-культурними пам’ятками Холодного Яру.

Сьогодні всі знають, що підсніжники в Холодному Яру існують завдяки небайдужим природоохоронцям Черкаського національного. Дуже добре, що наші студенти вивчають природні процеси не тільки в аудиторіях. Адже сьогодні важливо, щоб випускники володіли конкретними компетенціями, які потрібні роботодавцям.

В організації і проведенні акції суттєву допомогу нам надає ректорат та профспілкова організація Черкаського національного університету, Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», ДП «Кам’янське лісове господарство» та просто небайдужі громадяни.

Хочеться наголосити, що акція «Первоцвіт» не обмежується лише охороною підсніжників. Серед ранньоквітучих рослин Черкащини до Червоної книги України також занесено підсніжник білосніжний, шафран сітчастий, брандушку різнобарвну. Дещо пізніше цвістимуть тюльпан дібровний, два види сон-трави, вовчі ягоди пахучі (боровик). Усі ці рослини заборонено зривати та продавати. Тож закликаємо всіх любителів відпочинку на природі дбайливо й відповідально ставитись до первоцвітів.

Студенти та викладачі ННІ природничих та аграрних наук - серед найбільш активних учасників благодійної акції на допомогу безпритульним тваринам. Ми завжди радо долучаємося до акцій на захист природи, тому благодійний збір коштів для безпритульних тварин наші студенти завжди підтримують з ентузіазмом. Навчально-науковий інститут вже неодноразово допомагав тваринам. Традиційно долучаємось до різних благодійних акцій, які ініціюють такі організації як: Черкаське міське товариство захисту тварин «ДРУГ», Благодійний фонд «Доброкіт», Благодійний фонд «Life життя» та інші.

Приймали участь у соціальному фотопроєкті «Ми з тобою друзі», присвяченому Міжнародному дню безпритульних тварин.

Дізнатись, хто головний улюбленець у домі ректора, почути унікальну історію, як твоя одногрупниця врятувала цілу родину цуценят-немовлят, побачити, як виглядає легендарна улюблениця всього гуртожитку, знайдена на вулиці побитим кошеням…

Усе це — на масштабній фотовиставці, що зібрала понад 50 портретів студентів та викладачів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького зі своїми улюбленцями. Цей фотопроєкт має соціальну місію — показати, що тільки здатність допомагати і дбати про слабших розкриває найкращі риси людини. У рамках проєкту «Ми з тобою друзі» студенти та викладачі надали зворушливі фото із домашніми улюбленцями та їхні історії. І виявилося, що дуже часто найбільшою радістю та найвірнішим другом став саме забраний з вулиці пухнастик.

Усе це — на масштабній фотовиставці, що зібрала понад 50 портретів студентів та викладачів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького зі своїми улюбленцями.

Цей фотопроєкт має соціальну місію — показати, що тільки здатність допомагати і дбати про слабших розкриває найкращі риси людини.

У рамках проєкту «Ми з тобою друзі» студенти та викладачі надали зворушливі фото із домашніми улюбленцями та їхні історії. І виявилося, що дуже часто найбільшою радістю та найвірнішим другом став саме забраний з вулиці пухнастик.

Допомога безпритульним тваринам — це не просто їх порятунок і шанс на краще життя, це примноження добра на землі. І що більше людей робитимуть добрі справи, то кращим до людей буде світ довкола.

Висадження дерев — важлива справа: «Недарма кажуть, якщо погано на душі — посади дерево. Це не лише екосвідомо й корисно для планети в цілому, це допомагає знайти рівновагу всередині себе. ЧНУ не вперше долучається до акції. Ми підходимо до справи відповідально, тому всі посаджені дерева продовжують рости завдяки правильному догляду наших екологів, технічного персоналу і світлим помислам в голові тих, хто пів року тому долучився до акції!» - ректор ЧНУ Олександр Черевко.
ЧНУ ім. Б. Хмельницького є партнером «Greening of the planet». Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння підписаний першим проректором ЧНУ Васильем Мойсієнком та співорганізаторкою екопроєкту Наталією Щербініною.
Місія проєкту — відновити екосистему Черкас, Землі, об’єднати людей планети. Ціль проєкту — привернути увагу черкащан та об’єднати людей довкола глобальних ековикликів, відновити екосистему планети, формувати позитивний імідж України у світі.

Студенти та викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучилися до акції, що пройшла по всьому світу 29-30 жовтня 2021 року. Було продовжено озеленення території біля навчального корпусу №1. У висадженні зелених насаджень взяли участь перший проректор Василь Мойсієнко, студенти-екологи й агрономи ННІ природничих та аграрних наук, директор інституту Максим Гаврилюк та співорганізатор акції у Черкаській області Наталія Щербиніна.

«Озеленення планети»: територію ЧНУ ушляхетнили алеєю калини й горобини

Зустріч з організаторами ініціативи «Озеленення планети» відбулася у ЧНУ ім. Б. Хмельницького. У межах заходу викладачі, студенти ЧНУ та гості висадили алею калини й горобини, таким чином долучившись до всесвітньої ініціативи «Озеленення планети».

Серед учасників були: університетська студрада, майбутні екологи з ННІ природничих та аграрних наук, студенти факультету обчислювальної техніки, інтелектуальних та управляючих систем, викладачі, керівництво університету, а також гості — ініціаторка проєкту «Озеленення України», генеральна директорка національного проєкту «Книга рекордів України» Ганна Крисюк, регіональна представниця благодійного фонду «Озеленення України» Наталія Щербініна, директор державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій» Олександр Саюн, прессекретарка Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Сегеда, депутатка обласної ради Валерія Бондаренко та інші.

Представники ініціативи ознайомили присутніх з особливостями проведення акції, обговорили спільні плани на майбутнє щодо розвитку свідомості молоді у сфері екології тощо.

Друга частина зустрічі полягала у висадці кущів калини, горобини і ялини на території університету.

У межах загальнодержавної акції «За чисте довкілля» у Черкасах працівники ННІ природничих та аграрних наук щорічно долучаються до такої екологічної акції.

Україна разом з мільйонами активістів 180 країн світу 18 вересня виходить на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». Акція з прибирання зелених зон та благоустрою територій ініційована Всеукраїнським молодіжним рухом «Let`s Do It, Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let`s Do It Word».

Серед учасників акції завжди є студенти всіх інститутів та факультетів ЧНУ на чолі з директором ННІ природничих та аграрних наук Максимом Гаврилюком, а також студентська рада університету.

Учасники акції проводять благоустрій території – допомагають працівникам ботанічного саду в сезонних роботах на ділянках із колекціями однорічних та багаторічних квіткових рослин, сільськогосподарських культур. Вивозять чималу кількість сухих гілок.

— Радію, що студенти різних спеціальностей долучаються до екологічних акцій. Волонтерство у ботанічних садах інших країн є широко поширеною діяльністю. Це допомагає підтримувати ці території у належному стані. В Україні поки що цьому напрямку активісти приділяють мало уваги. Тому дякую усім студентам, які долучились до акції, — зазначив Максим Гаврилюк.

Викладачі інституту не відстають від студентів і завжди долучаються до ініціатив різноманітних благодійних організацій та ініціюють такі заходи самостійно.Черкаси традиційно чепуряться до весни. А наші викладачі прибирають разом із містом. Роботи вистачить всім. Упорядкували Ботанічний сад університету та прилеглу до нього територію вулиць Є. Кухарця, Гетьмана Сагайдачного та Громова.

Щороку напередодні Дня Святого Миколая студентська рада Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проводить благодійний марафон. Студенти й викладачі збирають гуманітарні вантажі на фронт, допомагають діткам та підтриматують дітей із Черкаського обласного онкодиспансеру.

Студенти здають кров і плазму, які дуже знадобляться для лікування онкохворих. А на зароблені кошти закупляють іграшки для дітей з онкодиспансеру, щоб трішки їх розважити та створити святковий настрій.