ІЛЮХА КАТЕРИНА
Рік випуску: 2014
Спеціальність: Біологія
Місце роботи: керівник сектору мікробіологічних досліджень ТОВ «Юрія-Фарм».
Про ННІ природничих та аграрних наук: "Навчання в Університеті для мене – це період важливих життєвих надбань. Це нові знання, нові емоції, нові знайомства, нові виклики і нові вершини. Студентське життя було дуже насичене і яскраве, за що я вдячна нашим викладачам, які є еталоном професіоналізму та мудрості.
Приємними спогадами є практики в Карпатах, Асканії, ботанічному саду, лабораторіях, де ми «відшліфовували» себе як біологів. Не можу не згадати природоохоронну акцію «Первоцвіт» у Холодному яру, що з року в рік об’єднувала багато свідомих і відчайдушних людей. Ця акція є прикладом того, як волонтерство і любов до природи може творити великі справи.
Знання і досвід отримані в Університеті допомогли мені визначити життєві вектори і реалізувати себе в улюбленій професії, за що я безмежно вдячна."
САЛАМАТІН РУСЛАН
Рік випуску: 1996
Спеціальність: вчитель біології та хімії
Місця навчання та робота: аспірантура Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України; кандидат біологічних наук; габілітований доктор медичних наук, доцент Варшавського медичного університету та Університету ім. кардинала Стефана Вишинського у Варшаві.
Про ННІ природничих та аграрних наук: "Університет – це одне з найважливіших місць для всіх, хто хоче займатися наукою. А я завжди хотів, скільки себе пам'ятаю. Прийшов у Черкаський університет, зацікавлений світом і бажав цей світ зрозуміти. Побачив, що не я єдиний і не я перший. Люди, яких я тут зустрів, мені дуже допомагали – підказали мені, що для того, щоб щось зрозуміти – потрібно правильно ставити питання. А питання буває важливіше за відповідь. У Черкаському університеті я отримав базові знання і, що не менш важливо, опинився в науковому середовищі. Познайомився з викладачами та студентами, яких цікавили подібні питання. Зустрів найважливіших для мене людей, з якими можна було щось обговорити, посперечатися і прийти до цікавих висновків. Вони навчили мене шукати знання та інформацію. Пам’ятаю про це завжди, де б я не був, де б не працював. Я вдячний академічній спільноті Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького за те, що вона допомогла мені зробити перші кроки на шляху вченого і показала напрямок в якому варто йти. Щиро вітаю студентів та викладачів університету із 100-річним ювілеєм та бажаю подальшого особистого розвитку."
ШИШКІНА (ФІЛОНЕНКО) СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
Рік випуску: 2012
Спеціальність: Хімія, спеціалізація – органічна хімія
Місце роботи: Інститут колоїдів та поверхневих явищ товариства Макса Планка, Потсдам (Німеччина).
Про себе: Мою професію я вважаю винятково цікавою. Завдяки їй я перебуваю у колі унікального наукового товариства, в якому дослідники щодня додають нові цеглинки до величної системи знання про навколишній світ. Перебуваючи в цьому товаристві я можу залишатись завжди допитливою, що дає мені можливість постійно навчатись і навчати інших. Моя робота це також подорожі і спілкування з колегами з усього світу, обмін досвідом та ідеями, підтримкою та натхненням змінювати все на краще.
Про ННІ природничих та аграрних наук: Інститути Макса Планка найбільш шанована наукова мережа Німеччини і можливість працювати в ній дало мені саме навчання у Черкаському національному університеті! Досвідчені і талановиті викладачі дали не лише базові знання, але й навчили здобувати знання самостійно, критично мислити та вміння аналізувати. За це я щиро вдячна всім викладачам, особливо колективу кафедри хімії та наноматеріалознавства.
ВАЩЕНКО ОЛЕКСАНДР
Рік випуску: 2014 рік.
Спеціальність: Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування.
Місце роботи: Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН України, ФОП
Досягнення: кандидат с.-г наук (2021)
Про ННІ природничих та аграрних наук: "Першу свою вищу освіту я отримав на кафедрі екології та агробіоценології Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Навчання особисто для мене було легким і не вимушеним – завдяки змістовним та цікавим лекціям, практикумам та лабораторним експериментам, де ми наглядно бачили науку, а не пізнавали її через заучування тексту з книжок. Цікавим та пізнавальним – екскурсії по зоопаркам, ботанічним садам, оранжереям, виїзди на дослідження, практика в Карпатах, Асканії-Новій, охорона первоцвітів e Холодному Яру і багато чого іншого.
Чому варто вступати саме на ННІ природничих та аграрних наук? Це питання слід поставити самому собі і дати правдиву відповідь, адже якщо ти цікавишся світом який навколо тебе, любиш подорожувати, а не просто відсиджувати час в аудиторіях, якщо ти полюбляєш наукові експерименти, готовий боротися для досягнення своєї мети і зробити цей світ кращим – тоді ННІ природничих наук саме те місце куди потрібно вступати.
Особисто я не пошкодував про те, що початок моєї наукової кар’єри почався саме в ННІ природничих та аграрних наук."
ЯРОШЕНКО НАТАЛІЯ
Спеціальність: Екологія
Рік випуску: 2018
Місце навчання: аспірантура Сумського національного аграрного університету/ Університет Касселю, Німеччина
Про ННІ природничих та аграрних наук: "Надважливе, що я мала під час навчання в ЧНУ ім. Б. Хмельницького – свобода та наставництво. Перше – аби, не обмежуючись навчальним процесом, мати нагоду поглиблювати свої знання та здобувати життєвонеобхідний досвід. Друге – аби рухатися в науковому напрямку, насолоджуючись не лише процесом, а і результатом. ННІ природничих та аграрних наук – це спільнота активних рідних людей, об’єднаних не лише любов’ю до навколишнього середовища, а на побудові міцних зв’язків зі студентом, залучаючи їх до екопросвітницької діяльності."